]

משכנתא-שאלות

 

ביטוח משכנתא - שאלות ותשובות

מה צריך לעשות כשלוקחים משכנתא חדשה ולא רוצים ביטוח משכנתא שעולה יקר באמצעות הבנק על פי חוק מחויב הלקוח אשר לוקח משכנתא לדאוג לו ולבת זוגתו (במידה ויש) לביטוח חיים על גובה המשכנתא אם הלקוח עורך ביטוח חיים שלא באמצעות הבנק הלקוח מחויב להגיש העתק של הפוליסה לבנק + נספח שיעבוד (נספח שיעבוד מבטיח שהבנק הוא המוטב הבלתי חוזר במקרה של פטירה של כל אחד מבני הזוג הלווים).

האם ניתן להחליף את הביטוח שנעשה באמצעות הבנק במידה והמשכנתא נלקחה בעבר במקרה והמשכנתא נלקחה בעבר יש צורך במה שנקרא הסבה (החלפת ביטוח משכנתא הקיים בבנק בביטוח המתאים ללקוח). ההסבה הזו נעשית על ידי "מנגו" וללא התערבות של הלקוח, כך שלמעט מחתימה על טפסים אין שום עבודה של הלקוח בדרך לחסכון כספי בעלות הביטוח.

האם העברת ביטוח משכנתא לחברה חיצונית עלולה לפגוע בתנאי הלקוח בבנק בפרוש לא! הלקוח זכאי על פי חוק להעביר את ביטוח המשכנתא לאן שהוא חפץ ומאיזה סיבה שמתאימה לו ואין לכך קשר לתנאים של הלקוח במשכנתא או בבנק בכלל.

אם כבר העברתי את המשכנתא לחברה חיצונית אפשר להעביר שוב מכיוון שביטוח החיים למשכנתא הנו ביטוח חובה הלקוח המשלם צריך להיות מחויב אך ורק לעצמו. כלומר אם לפני שנתיים לקוח העביר את המשכנתא מהבנק לחברה מסוימת והיום הוא גילה שהוא יכול לחסוך עוד כסף באם יבצע העברה נוספת של הביטוח לחברה מתחרה הוא יכול לבצע העברה ללא עכבות וללא קנסות.

אז כמה כסף אפשר לחסוך בהעברת ביטוח החיים למשכנתא באמצעות "מנגו" מכיוון שמוצר המשכנתא הנו מוצר ארוך טווח כך גם החיסכון הוא ארוך טווח כך שאם החיסכון החודשי הוא "רק" 20 שקלים לתקופה של 20 שנה החיסכון לכל תקופת המשכנתא יכול להסתכם ב כ- 5,000 ש"ח ללא חישוב ריבית. ברוב המקרים החיסכון הוא גדול יותר ואפשר להגיע להפרשים של 50 וגם 100 ₪ בחודש בעלות ביטוח החיים בלבד
 כך שהעברת הביטוח ל"מנגו" יכולה להסתכם בחיסכון של עשרות אלפי שקלים!!!

ביטוח משכנתא - מה מכסה ביטוח חיים של המשכנתא ביטוח חיים למשכנתא הינו ביטוח למקרה מוות מכל סיבה שהיא, אשר מכסה את הסכום ההלוואה הנותר לתשלום לבנק ) יתרת ההלוואה). אם לאחר תשלום יתרת ההלוואה לבנק נותרו כספים אשר נכללו בפוליסה (הפרשים שיכולים להיווצר ממספר סיבות), כספים אלה יועברו למוטבים החוקיים של המבוטח. כל אחד מבין בני זוג מבוטח על מלוא יתרת ההלוואה, לכן במקרה שבו שני בני הזוג המבוטחים הלכו יחדיו לעולמם חו"ח (בתאונת דרכים, פיגוע וכו'), סכום ביטוח אחד יכסה את יתרת ההלוואה בבנק, וסכום ביטוח שני יועבר למוטבים החוקיים של המבוטחים (בניגוד לפוליסה הנרכשת ע"י הבנק, שבה בכל מקרה כל הכסף יגיע לבנק). הביטוח מכסה את ההלוואה במשך כל תקופת המשכנתא, אלא אם כן בטווח פרק זמן זה עבר המבוטח את גיל 80.

מה חשוב שיהיה במוצר - ביטוח משכנתא / חיים כדי שהבנק יוכל לקבל פוליסה חלופית לזו שקיימת אצלו , הפוליסה הניתנת לבנק צריכה לעמוד בכמה פרמטרים שהבנק דורש.

מהן דרישות הבנק מפוליסת ביטוח החיים שניתנת לו
1. סכום הביטוח יעמוד על גובה יתרת ההלוואה לפחות.
2. נספח שיעבוד אשר מבטיח שהבנק הוא המוטב הבלתי חוזר בפוליסת הביטוח.
3. תום תקופת הביטוח יותאם לתאריך סיום תשלום המשכנתא.
4. בנקים מסוימים דורשים מחברת הביטוח תשלום בעבור פיגורי חוב.

לדוגמא: אדם הצריך לשלם בכל חודש 3,000 ₪ החזר בעבור הלוואת המשכנתא.
קרה מצב שהלקוח לא שילם החזר מאיזושהי סיבה למשך 4 חודשים ולאחר אותם 4 חודשים הוא נפטר.
חברת הביטוח תחזיר לבנק את יתרת חוב המשכנתא + החוב עבור אותם ארבעת החודשים שלא שילם הלקוח החזר (במקרה הזה 4 X 3,000 = 12,000 ).

*חשוב לציין שביטוח המשכנתא ש"מנגו" מספקת עונה על כל הדרישות של הבנקים

מדוע להיעזר במנגו ולא לפנות ישירות לחברות הביטוח השונות שמוכרות  ביטוח משכנתא למנגו ביטוח משכנתא שלושה יתרונות מרכזיים:
המחיר הואיל ואנחנו גוף גדול המתמחה במכירת ביטוח משכנתא, אנחנו מקבלים מחברות ביטוח המשכנתא הצעות מחיר טובות  עבור ביטוחי המשכנתא, וכך יכולים להעניק לך את מחיר מיטבי של ביטוח משכנתא.
הזמן מנגו ביטוח משכנתא חוסכת לך זמן (וזמן כידוע הוא כסף); אנחנו מתקשרים לכל חברות הביטוח, אך ורק עבורך. מניסיוננו התהליך גוזל זמן יקר, המתנות טלפונית, מעקב וטלפונים חוזרים לחברות ביטוח משכנתא.
מקצוענות הסוכנים שלנו מתמחים בכל הנושאים הקשורים אל ביטוח משכנתא  ונמצאים עם יד על הדופק לגבי כיסויי ביטוח חדשים ומבצעים תקופתיים של ביטוח משכנתא.  רכוש אצלנו ביטוחים למשכנתא !
 
מהו התהליך לקבלת הצעת ביטוח  משכנתא פנו אלינו טלפונית, או צרו קשר לביטוח משכנתא דרך האתר, מלאו את פרטיכם בטופס יצירת הקשר ואנו נחזור אליכם בהקדם. לאחר שיחת טלפון עם סוכן ביטוח המשכנתא, בה תגדירו מה חשוב לכם ומה אתם צריכים; תחליטו לאיזה ביטוח משכנתא אתם זקוקים  - ביטוח משכנתא כולל, המכיל גם ביטוח מבנה וגם ביטוח חיים למשכנתא, ביטוח משכנתא למבנה בלבד או  ביטוח חיים / ריסק בלבד (זכרו שהבנק מחייב אתכם לרכוש ביטוח משכנתא כולל).
 
האם ביטוח משכנתא מכסה כל נזק ביטוח משכנתא (מבנה)  מכסה את רוב מקרי הביטוח. אולם טעות נפוצה הינה לחשוב כי ביטוח משכנתא זה מכסה כל מצב.  בישראל פוליסות מבנה, פוליסות תכולה ופוליסות ביטוח משכנתא  מבוססות על תנאי פוליסה תקנית שאינה כוללת כיסוי לנזקי מלחמה או לפעולות איבה. במקרים כאלו  קרן הפיצויים של מס רכוש ולא פוליסת ביטוח משכנתא היא שתפצה עבור הנזקים, זאת  בהתאם לחקיקת האוצר.

האם חולה לב יכול רכוש ביטוח משכנתא כן, על הלווה להגיש באמצעותנו בקשה לפוליסת ביטוח משכנתא ואנו נסייע לו לבחור בחברה המועדפת עבורו.
 
האם חברת הביטוח יכולה לסרב לשלם ביטוח משכנתא חברות ביטוח משכנתא מחויבות לשלם את הפוליסה בתנאי שמתקיימים כל התנאים, כפי שכתובים בה. במקרה בו יש חילוקי דיעות משמעותיים בין המבוטח לחברת הביטוח, ימליץ הסוכן למבוטח לגשת ליעוץ אצל עורכי דין המתמחים בתביעות ביטוח משכנתא.
 
האם הלווים מחויבים לרכוש ביטוח משכנתא דרך הבנק למשכנתאות לא. בעבר היה ניתן לרכוש ביטוח משכנתא רק באמצעות הבנק. כיום לאור הנחיות המפקח על הביטוח, התחום של ביטוח משכנתא פתוח לתחרות כבר מספר שנים. ניתן היום לקנות ביטוח משכנתא דרך חברות וסוכנויות המתמחות בביטוח משכנתא. מדובר במהלך שנועד להיטיב עם הצרכן. ככל שהשוק פתוח לתחרות עולים יתרונות הגמישות והמחיר. במקרים רבים ביטוח משכנתא משתלם יותר כאשר רוכשים אותו מחברה לביטוח משכנתא ולא מהבנק.
לפוליסות ביטוח משכנתא המוצעות על ידי חברות ביטוח משכנתא יתרונות נוספים, למשל, שילוב ביטוחים משלימים במחירים אטרקטיבים, כגון, ביטוח תכולה שיכסה את החפצים הנמצאים בנכס, הן מבחינת ערכם והן בטיפול בתקלות למיניהן.
 
הנחיות מיוחדות בעת רכישת ביטוח משכנתא
חשוב להקפיד ולדווח דיווחי אמת לחברת הביטוח בעת רכישת ביטוח משכנתא.
הקפד למלא פרטים מדויקים ביותר בעת מילוי השאלון לביטוח המשכנתא.

האם תהליך רכישת ביטוח משכנתא הינו מסובך תהליך השגת ביטוחים למשכנתא פשוט ביותר. אתה ממלא את פרטיך בטופס יצירת קשר, אנו חוזרים אליך, מבררים פרטים מרכזיים כגון איזה ביטוח משכנתא אתה נדרש (ביטוח משכנתא למבנה, ביטוח משכנתא מסוג חיים או שניהם).  לאור פרטים אלו אנו פונים בשמך לחברות ביטוח משכנתא שונות ומתאימים לך הצעת ביטוח משכנתא הולמת.
 
קבלת מידע והבהרות  לגבי ביטוח  משכנתא ביטוח משכנתא הינו נושא מעורפל לחלקנו. כמומחים בכל ענפי הביטוח נוכל לספק לכם מענה לכל שאלותיכם בנוגע לביטוח זה - ביטוח משכנתא , זאת ללא כל התחייבות מצידכם.

טיפים ברכישת ביטוח משכנתא ברוכשכם ביטוח משכנתא יש לשים לב למצב של תת ביטוח: כאשר נוטלים הלוואת משכנתא בסכום נמוך, יתכן מצב בו הבנק דורש ביטוח משכנתא הנמוך מערכו המלא של המבנה. במקרה של נזק אתם עלולים להימצא במצב של תת ביטוח. מומחינו  יבדקו עבורכם את סכום הביטוח בעת רכישת ביטוח משכנתא.
אם הינכם רוכשים פוליסת ביטוח משכנתא עבור המבנה, בנפרד מפוליסת תכולה, אזי במקרה של נזק תצטרכו לשאת בהשתתפות עצמית כפולה : אחת עבור ביטוח המשכנתא והשניה עבור ביטוח התכולה. אנו נסב את תשומת ליבכם לפרט זה בעת רכישת ביטוח משכנתא.
העברת ביטוח משכנתא ממבטח אחר
אם יש בידיכם פוליסת  ביטוח משכנתא מגורמים  אחרים, יתכן כי ביכולתכם לחסוך כסף ולהוזיל אותה. אנו נערוך עבורכם סקר שוק, נבדוק את המחירים העדכניים, הכיסויים והמבצעים של פוליסות ביטוח משכנתא. במידה ותחפצו בכך אנו נרכוש עבורכם ביטוח משכנתא עדכני ומותאם ללא עמלה ולא טירחה מצידכם.

יתרונות הפוליסה במנגו
1. פרמיה אטרקטיבית במיוחד שנובעת מתעריף נמוך אשר נקבע לפי נתוניו האישיים של הלווה.
2. במקרה וסכום הביטוח בקרות מקרה הביטוח (מוות של הלווה חו"ח) גדול מיתרת ההלוואה, ההפרש ישולם למוטבים שנקבעו בפוליסה.
3. מידי סוף שנה יקבל המבוטח דו"ח שנתי אודות הפוליסה לרבות אישור לצורכי מס.
4. ביטוח חיים כפול – במקרה של מוות של שני הלווים (חו"ח) יתרת ההלוואה תשולם לבנק וסכום נוסף בגובה היתרה ישולם למוטבים המופיעים בפוליסה.
5. ביטוח חיים למשכנתא באור ניתן לרכוש עד גיל 80 במידה וצריך.
6. שירות אישי ומקצועי באמצעות סוכן .

 

להורדת טפסים

 
צרו קשר לפני כל חידוש ביטוח ו/או ביטוח חדש שאתם מעוניינים בו  - 1-700-700-254
מנגו - שרות אישי