]

ביטוח חובה

ביטוח רכב הפניקסביטוח חובה זהו ביטוח רכב הקיים לכל רכב ממונע בישראל ובניגוד לביטוחי הרשות, ביטוח מקיף וביטוח צד ג', ביטוח זה הינו - ביטוח חובה. הוא נועד לכסות נזקי גוף של הנהג והנוסעים בכלי הרכב ושל הולכי הרגל שנפגעו עקב שימוש ברכב. הכיסוי הביטוחי הוא על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות הדרכים,תשל"ה 1975.

מהו חוק ביטוח חובה ?
בישראל בעלי רכב וכלי רכב רבים מאד, בצורה לא פרופורציונלית. זה כמובן מעלה את הסיכון לתאונות ולתקלות. במסגרת חוק הפלת"ד, פיצוי לנפגעי תאונות דרכים מ-1975 – אסור להעלות רכב לכביש ללא ביטוח חובה. כלומר, אם הרכב ובעליו אינם מבוטחים לפחות בפוליסה הזו, אסור להם לעלות על הכביש ועבירה על כך נחשבת לעניין פלילי. ביטוח חובה לרכב כולל נזק גופני בלבד, לנוהג ברכב או לאחרים המעורבים בתאונה. הביטוח כולל את כל הפיצויים שנדרש מהתיק. כלומר, רפואי, נפשי, שיקומי וכו'. כמובן שבלי קשר לחוק, לעלות לרכב ללא אחריות של צד נוסף למה שעלול חס וחלילה לקרות לך, הוא דבר לא אחראי. לאחר שפוליסה רכשה ונכנסה לתוקף, כל מקרה המוגדר תאונת דרכים (בין אם הרכב עמד או נסע) כלול בפוליסה הזו. חוק זה המחייב בביטוח חובה הוא חוק הומני, הקובע כי מי שהיה מעורב במישרין או בעקיפין בתאונה, זכאי לפיצוי, מה שמגביר את החשיבות של הביטוח הזה. כמובן, מי שגנב, עשה נזק בכוונה וכו' – לא זכאי לפיצוי.

מה ביטוח חובה מכסה?
כל נוסע ברכב ו/או הולכי רגל שנפגעו בתאונת דרכים רשאים לתבוע פיצויים בשל נזקים שנגרמו בעקבות התאונה. הכיסוי הביטוחי כולל בתוכו את כל התוצאות הרפואיות,פיצוי בגין כאב וסבל.

מהי תאונת דרכים ?
מאורע שבו נגרם נזק גוף, עקב שימוש ברכב מנועי בין בנסיעת הרכב ובין בעמידתו חשוב לציין, ביטוח חובה לרכב נכנס לתוקף לאחר תשלומו בבנק ו/או המועד הנקוב בגוף תעודת הביטוח. נהיגה ללא ביטוח חובה מהווה עבירה פלילית.

מתי לרכוש פוליסת ביטוח חובה ?
ביטוח חובה הוא עסקה שחייבים לסגור מהר ככל האפשר עם הידיעה על רכישת רכב. חובה שיפעל כל הזמן, מכיון שהוא קריטי לבטיחות הרכב שבבעלותכם, לכם ולכל מי שעלול להפגש עם האוטו שלכם בנסיבות בעייתיות. כאשר אדם נכנס לעניין של ביטוח חובה, ישנן כל מיני אופציות בחבילות הפוליסה שאפשריות מסיבות שונות– כמו "הקפאה" שלה לדוגמה. דבר זה אינו מומלץ, שכן תאונה אינה מחייבת נהיגה. גם אם מישהו יתבע אתכם על זה שהאוטו שלכם גירד את האוטו שלו מכיון ששכחתם להעלות את הבּלם – אם הפוליסה שלכם מוקפאת, אתם תפסידו. ביטוח חובה חייב באיכותיות ובמענה אופטימלי על צרכיכם, על כל הפרטים.

מי זכאי לפיצוי לפי ביטוח רכב חובה ?
חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע כי כל אחד מהרשומים מטה זכאי לפיצוי:
• הנהג שנפגע
• נוסעי הרכב
• הולכי רגל
• בנסיבות מיוחדות: עדים לתאונה שנפגעו נפשית
• קרוב משפחה שלא נכח בתאונה ונפגע נפשית

מי אינו זכאי לפיצוי על פי חוק ?
חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע כי כל אחד מהרשומים מטה אינו זכאי לפיצוי:
• מי שגרם לתאונה במתכוון
• מי שהשתמש ברכב ללא רשות (לדוגמא: גניבת רכב)
• מי שנהג ברכב ללא רישיון לנהוג בו
• מי שהרכב שימש לו לביצוע פשע
• מי שנהג ברכב ללא ביטוח חובה או שהביטוח לא כיסה את שימושו ברכב

במנגו ניתן לרכוש ביטוח חובה במחירים מוזלים במיוחד. 

לאתר משרד האוצר - השוואת ביטוחי חובה

 צרו קשר : 1-700-700-254     מנגו - שרות אישי

להצעה וקנייה אונליין